W dniach 22 - 23 listopada 2014 r. w Markach odbyło się doroczne Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai. Szkolenie poprowadził President Japan Karatedo Federation Goju Kai Europa - Shihan Leo Lipinski - 8 Dan z Londynu.

W trakcie zajęć Shihan Lipinski szczegółowo omawiał zagadnienia związane z wykorzystaniem "timingu" oraz dystansu w czasie walki. Nasz Nauczyciel demonstrował zagadnienie a później w parach wdrażaliśmy je w praktykę.

Osobnym zagadnieniem był trening form czyli Kata. Zaczęliśmy jak zawsze od Sanchin i Tensho i poprzez formy uczniowskie dotarliśmy do Shisochin (to i tak wiele jak na dwa dni treningowe). Jako 'bonus" dla czarnych pasów Shihan Lipinski poprowadził naukę najtrudniejszej formy Goju Ryu Karate Do jaką jest Suparinpei. Naprawdę było co robić... W trakcie Seminarium omówiono też szczegóły organizacji Europejskiego Seminarium oraz wizyty naszego głównego instruktora i szefa szkoły Seiwa Kai Hanshi Seiichi Fujiwara - 8 Dan w Markach w maju przyszłego roku.

Na zakończenie spotkania odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie, swój test pozytywnie zaliczyli:

Izabela Sobek - 1 Dan, Płock,
Kamila Jankowska - 1 Dan, Stargard Szczeciński,
Piotr Ziółkowski - 2 Dan, Płock,
Alicja Wysocka - 2 Dan, Marki,
Paweł Wardziak - 2 Dan, Marki,
Piotr Lasecki - 2 Dan, Marki,
Grzegorz Męczyński - 2 Dan, Marki.

GRATULUJEMY!

W zgrupowaniu uczestniczyli Karateka z klubów w Płocku, Siedlcach, Szczecinie, Stargardzie Szczecińskim i Markach oraz kolega Piotr z Londynu.

Seminarium odbyło się przy współfinansowaniu Urzędu Miasta Marki w ramach realizacji projektu "Prowadzenie zajęć rekreacji ruchowej i samoobrony (Goju Ryu Karate Do) w roku 2014". 


Sekretarz UKS "SANCHIN"
Piotr Wysocki

foto: Anna Męczyńska

 

Thursday the 25th. Copyright © Uczniowski Klub Sportowy "SANCHIN" .