W dniach 10 – 12 czerwca 2016 roku w Tires niedaleko Lizbony odbyło się Europejskie Gasshuku Goju Ryu Karate Do szkoły Jundokan. Prowadzącymi zajęcia byli instrukrotzy z Sohonbu Dojo JUNDOKAN z OKINAWY: Kancho Yoshihiro Miyazato, Sensei Tetsu Gima – 9 Dan, Sensei Tsuneo Kinjo – 9 Dan, Sensei Takayuki Miyakozawa – 5 Dan. Organizatorem wydarzenia był Sensei Nuno Cardeira – 6 Dan z Portugalii. Treningi prowadzone były z podziałem na trzy grupy zaawansowania: stopnie uczniowskie, 1 – 2 Dan, 3 Dan i powyżej. W trakcie seminarium odbyły się 4 sesje treningowe po 3 godziny każda, przepracowano Kata oraz Bunkai w różnych wariantach (w zależności od stopnia zaawansowania). Odbyliśmy też krótką wycieczkę do Lizbony. W Gasshuku wzięło udział ponad 100 zawodników z Anglii, Francji, Litwy, Argentyny, Tanzanii, Szwecji, Austrii, Polski, Hiszpanii, Japonii i Portugalii. Polskę reprezentowali członkowie UKS „SANCHIN”: sempai Kajetan Kubiak, Sensei Monika Wysocka i Sensei Piotr Wysocki. Na zakończenie Seminarium odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie, miło mi zakomunikować, że Sensei Monika Wysocka uzyskała promocję na 5 Dan Jundokan Goju Ryu Karate Do – GRATULUJEMY!

W trakcie Gasshuku odbyło się również Shibucho (zebranie przedstawicieli krajowych), podczas którego spotkało nas kolejne wyróżnienie – decyzją Shibu Sensei następne Jundokan European Gasshuku odbędzie w dniach 14 – 16 lipca 2017 roku w MARKACH!

Wielkie wyróżnienie ale i wielka odpowiedzialność, o ogromie pracy nie wspominając - w przyszłym roku „Europa” przyjedzie do Marek :-)


Sekretarz UKS "SANCHIN"
Piotr Wysocki

Foto: Krzysztof Kubiak i Piotr Wysocki

 

Thursday the 21st. Copyright © Uczniowski Klub Sportowy "SANCHIN" .