W dniach 30 czerwca - 9 lipca 2023 roku odbył się Letni Obóz Karate UKS Sanchin. Teraz nadszedł czas na podsumowanie tego co robiliśmy przez 10 dni. W tym roku, tak jak w poprzednim spaliśmy w Selment Resort w miejscowości Szeligi - niedaleko Ełku. Słoneczna pogoda dopisywała prawie cały czas, więc nie mogliśmy narzekać na brak aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Codziennie robiliśmy coś ciekawego i nikt z nas na pewno nie czuł nudy.

Pobyt zaczęliśmy dość aktywnie, bo już wieczorem po przyjeździe udaliśmy się na grać w siatkówkę, badmintona i wiele innych zabaw. Obóz sportowy karate to nie tylko codzienne treningi, ale również atrakcje, które umilają pobyt i pozwalają zapamiętać taki wyjazd na długo. Wycieczka do Papugarni w Wilkasach gdzie mogliśmy karmić papugi, które chętnie siadały na rękach, ramionach a nawet na głowach aby dostać smakołyk co dla wielu było niesamowitym doświadczeniem.

Za to grając w paintball mogliśmy poczuć dreszczyk emocji i ducha rywalizacji, które towarzyszyły nam aż do końca dnia. Wyjazd do twierdzy Boyen pozwolił poznać historię przez zabawę. Młodsi uczestnicy malowali torby, a starsi grali w grę terenową pt. „Alarm w Twierdzy Boyen”. Oprócz tego były liczne dyskoteki, oraz nauka tańca belgijki, który każdy z uczestników, na koniec znał perfekcyjnie. Zorganizowaliśmy nasz własny festiwal kolorów, gdzie wszyscy doskonale się bawili.

Przedostatniego dnia odbył się "Turniej Goju Ryu Karate Do" w którym wszyscy rywalizowali aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Tego samego dnia odbyły się też egzaminy.

Relaksowaliśmy się wygrzewając na plaży, kąpiąc w jeziorze, pływając na kajakach i rowerach wodnych oraz grając w ping ponga czy piekąc kiełbaski przy ognisku i rozmawiając. Jednym słowem, to były niezapomniane chwile i mam nadzieję, że udacie się z nami na kolejne obozy.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków miasta Marki.


Sekretarz UKS "SANCHIN"
Grzegorz Męczyński

Foto: zespół

 

Friday the 19th. Copyright © Uczniowski Klub Sportowy "SANCHIN" .