24 września br. odbyła się 18 Spartakiada Rodzinna organizowana przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze. Jak zwykle wydarzenie obfitowało w różnego rodzaju sportowe atrakcje.

Jedną z nich był pokaz Goju Ryu Karate Do, w którym nasi uczniowie zaprezentowali wachlarz swoich umiejętności. Najmłodsi karateka wykonywali techniki podstawowe, które są utrwalane na treningach w naszym dojo oraz pokazali swoje możliwości podczas krótkiego sparingu w rękawicach. Zawodnicy z wyższymi stopniami zaprezentowali kata (tj. sekwencje kolejno wykonywanych technik) oraz ćwiczenia na tarczach, które wymagają prawidłowego stosowania wyuczonych technik. Następnie uczniowie posiadający stopnie mistrzowskie (czarne pasy) zademonstrowali elementy samoobrony, czyli do czego w praktyce służy kata.

Po pokazie odbył się konkurs. Nagrodą były vouchery na miesiąc darmowych treningów w klubie UKS Sanchin. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i czekamy na Was już w październiku!

Wszyscy biorący udział w pokazie zostali nagrodzeni przez organizatorów słodkim poczęstunkiem.

Dużym powodzeniem cieszyło się nasze stanowisko, przy którym można było zdobyć punkty do paszportu rodzinnego Spartakiady. Punkty były przyznawane przez naszych jurorów za pokonanie niewielkiej przeszkody i prawidłowe założenie naszego treningowego stroju, czyli karategi. Konkurencja była wykonywana na czas, a najwięcej problemu sprawiły niesforne tasiemki, których wiązanie dla niewtajemniczonych nie było wcale łatwe.

Dzięki pięknej niedzielnej pogodzie frekwencja na Spartakiadzie dopisała i wszyscy bawili się znakomicie.


Sekretarz UKS "SANCHIN"
Grzegorz Męczyński

Foto: zespół

 

Friday the 19th. Copyright © Uczniowski Klub Sportowy "SANCHIN" .