W dniach 27 - 29 września w miejscowości Malacky (Słowacja) odbyło się Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowe Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai, które poprowadził President Japan Karatedo Federation Goju Kai Europa - Shihan Leo Lipinski (8 Dan). Mistrzowi asystowali Vicepresidents JKF Goju Kai Europa - Shihan Rastislav Mraz (7 Dan) oraz Shihan Pal Gila (6 Dan). Materiał Seminarium był bardzo obszerny i obejmował zarówno Kihon (kombinacje blok-kontratak) dla "czarnych pasów" jak i wszystkie formy (Kata) z Suparinpei włącznie.

Wykonanie każdego Kata kończyło się przećwiczeniem Bunkai czyli interpretacji ruchów w walce. W szkoleniu udział wzięły ekipy z Węgier, Czech, Słowacji i Polski. Seminarium było wspaniałą okazją do porównania metod nauczania najmłodszych prezentowanych przez poszczególnych Sensei. Z mareckiego klubu (UKS "SANCHIN") w spotkaniu wzięli udział: Monika Wysocka (4 Dan), Damian Czerniakiewicz (1 Dan) i Grzegorz Męczyński (1 kyu). Oprócz nas obecny był też Marek Mielecki (4 Dan) z Siedlec, Małgorzata Błachuta (3 Dan) z Lubina i Dariusz Leśnikowski (1 Dan) ze Szczecina.

Następne spotkanie planowane jest w Londynie a kolejne w Markach (29.11.-01.12.2013 r.), na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych treningiem Goju Ryu Karate Do.

 

 


Prezes UKS "SANCHIN"
Monika Wysocki

foto. zespół

Friday the 24th. Copyright © Uczniowski Klub Sportowy "SANCHIN" .