W dniach 18 – 20 października 2013 r. w Londynie odbyło się Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowe Goju Ryu Karte Do Seiwa Kai. Zajęcia prowadzili zaproszeni goście z Japonii: Hanshi Seiichi Fujiwara – 8 Dan, Satoru Takahashi – 8 Dan oraz Leo Lipinski – 8 Dan z Londynu. Mistrzom asystowali: Paul Coleman – 7 Dan (Anglia), Rastislav Mraz – 7 Dan (Słowacja), Abel Figueiredo – 6 Dan (Portugalia) oraz Pal Gila – 6 Dan (Węgry). Zajęcia prowadzone były systemowo, Kihon i kombinacje do Goju Kumite (wolnej walki) w jednej grupie, Kata i interpretacja ruchów do walki z podziałem na grupy zaawansowania. Nasi Mistrzowie z Japonii zaprezentowali tak wysoki poziom umiejętności, że mało kto z nas mógł za nimi nadążyć…smaczku dodaje fakt, że ONI nie stali i nie liczyli powtórzeń kolejnych  technik, tylko ćwiczyli z nami!

Wielu z nas mogło się przekonać jak sprawnym człowiekiem można być (uczestnicząc w treningach) w wieku 60 paru lat. Program zajęć obejmował zarówno Kihon (trening podstaw) na wyższym poziomie, kombinacje do walki charakterystyczne dla szkoły Seiwa Kai oraz Kata (formy) z interpretacją ruchów na poziomie zaawansowanym. Osobnym treningiem było wykonywanie najważniejszych dla Goju Ryu Karate Do Kata Sanchin i Tensho, od którego zaczynano zajęcia. Uczestnicy seminarium wykonali je w trakcie  13 godzin zajęć…kilkadziesiąt razy…Każdy kto wykonywał Kata Sanchin wie o czym piszę. Formy zaawansowane przećwiczono wszystkie, do Suparinpei włącznie. Materiał, który został przekazany wystarczy nam na co najmniej pół roku treningu…do następnego seminarium.

W spotkaniu brało udział ok. 90 osób ze wszystkich krajów Europy oraz goście z Iranu, Indii i Filipin.  Z Polski w Seminarium uczestniczyło 10 osób: Małgorzata Błachuta 3 Dan z Lubina, Roman Wilmański – 3 Dan z Płocka, Piotr Rorbach – 2 Dan z Wołowa oraz  7 osób z UKS „SANCHIN” (Monika Wysocka – 4 Dan, Alicja Wysocka – 1 Da, Małgorzata Florczyk – 1 Dan, Paweł Florczyk – 1 Dan, Damian Czerniakiewicz – 1 Dan, Grzegorz Męczyński – 1 kyu oraz „kierownik wycieczki” Piotr Wysocki -  5 Dan). Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie z Hanshi Seiichi Fujiwara.

 

 


Sekretarz UKS "SANCHIN"
PiotrWysocki

foto. Grzegorz Męczyński

Sunday the 16th. Copyright © Uczniowski Klub Sportowy "SANCHIN" .